Kyoto Tool (KTC) 1/2 inch (12.7 mm) Impact Wrench Socket (Deep Thin) 0.5 inch (12 mm) BP4L12TP
★★★★★ 4.7 35 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by archive.publiccharters.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Opposite Side Dimensions: 0.5 inches (12 mm)
  • Drive: 0.5 inches (12.7 mm)
  • Total Length: 3.0 inches (75 mm)
  • Pin and ring included
Brand Name KTC
Item Length 3 Inches
Item Weight 124 Grams
Finish Types Painted finish
Manufacturer 京都機械工具(KTC)
Model Number BP4L12TP
Material Type Metal
Item Type Name Socket Wrench
Included Components Pin, Ring
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
35 ratings | 14 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (30)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
1% (0)
1 star
10% (4)